Čtení mezi myšlenkami?

11. května 2008 v 10:36 | Zmražená opice |  Naše povídání o všem
Jistě každý znáte a víte, co znamená číst mezi řádky. Ale moje kamarádka Oliva umí něco jiného, daleko lepšího a docela podobného čtení mezi řádky.
Možná taky čte mezi řádky, ale tohle je daleko lepší. Teda většinou... Někdy to není moc dobré pro ostatní lidi, protože stačí něco naznačit, třeba jenom úplně nenápadně... A jí to dojde.
Umí totiž něco jako číst mezi myšlenkami... Stačí třeba říct že na ní něco chystáte a že se to všichni dočtou, ale už neřeknete, že chcete napsat do školního časopisu tetě Matyldě něco trapného pod Oliviným jménem... Jí to ale hned dojde, ale radši se ještě ujistí a zeptá se, jestli to nějak souvisí s nějakým příbuzným, třeba tetou...
Nebo mi řekne, že jí nějaká paní někoho připomíná. Hned si vybavím naší učitelku. Ona se na mě Oliva podívá a řekne mi, že to není ta, na kterou myslím, ale ta druhá... Připadá mi jako blázen. Ale pak mi dojde, že ta druhá, na kterou myslím je jedna mladá učitelka... A tu Oliva doopravdy myslí... Ona asi opravdu umí číst mezi myšlenkami.
Neumí číst myšlenky v naší hlavě, ale umí číst ty myšlenky, které vyslovíme, ale ty umí číst každý, kdo není hluchý. Ale ona umí číst mezi těmito vyslovenými myšlenkymi. Mezi nevyslovenými číst neumí, to je stejné, jakoby někdo chtěl číst knihu, která ještě nebyla napsaná nebo má všechny stránky prázdné, ,,nevyslovené"...
Tak napište do komentářů, jak se vám tenhle článek líbil a jestli jste ho pochopili...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vyvrtaná oliva Vyvrtaná oliva | Web | 11. května 2008 v 12:46 | Reagovat

líbil ... :) a překvapivě pochopila, ale ten začátek je trošku zmatený ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama