But you can´t pay with this!

23. září 2012 v 14:28 | Zmoklá opice ;) |  Blázni a blbci
Vždycky, když píšu nějaký nový článek, tak se sama divím tomu, jaké rubriky jsou na našem blogu. Třeba tenhle článek hodlám zařadit do skupiny "Blázni a blbci". Sama ale nevím, jestli to bude spíš o bláznech nebo blbcích, kteří vymysleli prazvláštní systém na poště...

Minulý týden jsem strávila v (mé milované) Anglii. Oliva byla v Anglii před rokem a věděla, jaké všemožné věci se tam dají sehnat, tak mi před odjezdem napsala seznam věcí, které jí mám koupit, a taky mi na ně dala peníze - dvě dvacetilibrové bankovky.


Jednu z těch bankovek jsem chtěla použít při placení v Primarku. Podala jsem jí prodavači, ten se na ní podíval a řekl mi, že s tímhle nemůžu platit. Co prosím??? To jsou snad ty bankovky falešné? Co když mě tu teď zavřou za padělání peněz?
Prodavač mi ale začal vysvětlovat, že tyhle bankovky už neplatí, ale že prý mi je v bance vymění za nové.

Tak jsem se vydala hledat banku. O ulici dál byly dvě budovy - na jedné byl nápis "Cash store" a na druhé "Money shop". Jaký je mezitím rozdíl??? Vešla jsem do Cash store, kde mi řekli, že tam peníze nevyměňují, ale že mám jít na poštu.

A tak jsem se vydala na poštu. Čekala jsem nějakou obyčejnou malou poštu, ale tohle byla vleká pošta, kde si každý musel vzít pořadové číslo podle kategorie. Byly tam na výběr možnosti jako potvrzení identity nebo cestovní pasy, ale nic nesouviselo s bankovkami, tak jsem nakonec zvolila tu možnost, které jsem vůbec nerozuměla.

Přišla na mě řada, tak jsem pánovi za přepážkou řekla svůj požadavek (už jsem začínala být nervózní). Poslal mě k jiné přepážce, k nějakému cizinci s divným přízvukem.
Vysvětlila jsem mu svůj problém a on mi řekl, že to ale bude stát tři libry, jestli s tím i tak souhlasím. Řekl to takovým tónem, že to znělo, jako by čekal, že si to teď rozmyslím a radši nechám propadnout 40 liber než abych zaplatila tři.

Myslela jsem, že to všechno bude jednoduché, prostě mi ty staré bankovky vezme a vymění je za nové. To jsem se ale přepočítala.

Pán vyndal odkudsi šek. Šek na PADESÁT liber! Řekla jsem mu, že to nechci, že chci normální bankovky. A on jenom "Yes, yes" a něco nesrozumitelného.
Zeptal se mě, kde bydlím. Na co chtěl mojí adresu? Řekla jsem mu, že tady nebydlím a že nechci, aby mi ty peníze posílal domů. Zase jenom "Yes, yes... And where are you staying?" - "In hotel." Chtěl název a adresu. Na co??? Už jsem byla dost nervózní.
Pak se mě zeptal na jméno, prý ať mu ho napíšu na papírek. Zase jsem mu říkala, že nechci nic nikam posílat a jestli mi jenom nemůže ty bankovky prostě a jednoduše vyměnit. "Yes, yes, blablabla write your name here, please."
Tak jsem mu to jméno napsala, on si ho přepsal do počítače.
"Miss or misters?" Nemohla jsem si vzpomenout, co z toho je paní a co slečna, a tak jsem zopakovala to druhé. Podle podezřívavého pohledu, který na mě ten pán vrhnul, jsem usoudila, že jsem to asi řekla špatně. Ale bylo mi to úplně jedno, ať si klidně myslí, že jsem vdaná.
A zase jsem mu řekla, že nechci nic nikam posílat a jestli by nebylo možné ty bankovky prostě jenom vyměnit. "Yes, yes, blablabla."
Pak sebral mé (Oliviny :)) bankovky a někam je uložil. Do té doby jsem ještě měla možnost v případě nouze ty bankovky sebrat, utéct a jít je vyměnit jinam, ale teď už bylo jasné, že tam musím zůstat.
Byla jsem naprosto bezradná a zoufalá, připadalo mi, že se snažím házet hrách na zeď!

Ale pak, po stopadesáti dalších dotazech a milionu věcí naťukaných do klávesnice ten pán ten šek uklidil a na stůl mi vyložil čtyři desetilibrové bankovky (to mi nemohl dát zase dvě dvacky?). HURÁ!!! A tak jsem po dlouhých dvaceti minutách mohla konečně opustit poštu...

Takže poučení pro příště: Ráda vám něco koupím, ale pokud mi na to budete dávat peníze, ověřte si v bance, jestli jsou pravé!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Čivava Čivava | Web | 23. září 2012 v 15:01 | Reagovat

To je velmi vtipná příhoda :-D ...
Money shop x Cash store - cash store může být něco jako u nás Peněžní ústav, nic jiného mě nenapadá :-D

2 Lištička Lištička | Web | 23. září 2012 v 18:13 | Reagovat

:-D Nejspíš musejí evidovat, kdo po nich chtěl bankovky vyměnit, kdyby se zjistilo, že některé z nich jsou padělané nebo pocházejí z nějaké bankovní loupeže nebo co já vím ;-) A proč bys nemohla být vdaná? Věk už na to máš! :-D

3 Janka Janka | 23. září 2012 v 21:39 | Reagovat

Jéééj, tak Ty už si Misters Opica? :-)
A ako sa má Mr. Opičiak? :-)
Skvelý zážitok! Ktovie, či ten cudzinec za prepážkou nebol Čech alebo Slovák :-D

4 Zmražená opice Zmražená opice | Web | 24. září 2012 v 19:11 | Reagovat

[2]: No já vím, že už na to mám věk. Ale vysvětli to tomu úředníkovi :D

[3]: Mr. Opičák se má krásně, oficiálně se jmenuje Frisko a je to kocourek :)
Myslím, že to nebyl Čech ani Slovák, ale Polák, jmenoval se totiž Andrszej (nebo tak nějak) :D

5 Monča Monča | Web | 29. září 2012 v 20:07 | Reagovat

To já bych byla uplně na nervy ještě než bych poštu našla  :D

6 J. J. | 1. října 2012 v 16:50 | Reagovat

Páni, na tenhle blog zavítávám celkem často a nejednou už jsem četla, že jezdíš do Anglie;) Vždycky jen tiše závidím - mám Anglii hrozně ráda;) Úderem 18-ti let (což už nebude zas tak za dlouho) se seberu a vypravím se tam:D a pak se tam i odstěhuju:D:D
Ale upřímně, hodně tě obdivuju;) chtěla jsem se zeptat - jezdíš tam sama? A na kolik tě takovýhle "výlet" přijde, tzn. ubytování, cesta, strava,...? A jaká je zhruba úroveň tvé angličtiny? Já mám totiž strašný strach z toho, že se nedomluvím - ne proto, že bych nedovedla sestavit kloudnou větu, ale že rodilému mluvčímu nebudu rozumět - znáš to, slang + rychlé brblání;)
Jinak děkuju jestli si na mě najdeš čas a pokusíš se na mé dotazy (opravdu jsem nechtěla, aby to vypadalo jako výslech:)) odpovědět. Díky;)

7 Zmražená opice Zmražená opice | Web | 1. října 2012 v 21:42 | Reagovat

[6]:Já do Anglie nejezdím nijak často, byla jsem tam akorát loni a letos :) (a vlastně ještě před sedmi lety se školou)
Jednou jsem tam byla s kamarádkou a jednou s tátou, který tam byl na služebce. Oba pobyty mě vyšly na dost peněz, protože jsem si nakoupila hrozně moc věcí, ale přesnou částku vážně nevím - hlavně proto, že loni jsem měla ubytování a stravu u sestřenky, která v Anglii žije, a letos jsem nocovala v hotelu, který měl (myslím) zaplacený táta z práce. Jenom vím, kolik stojí zpáteční jízdenka (na autobus, je to nejlevnější) do Londýna - 2000Kč. (A pokud nebudeš jíst v restauracích, za jídlo tam nezaplatíš o moc víc než u nás.)
Moje úroveń angličtiny je hooodně nízká, ale tak rukama-nohama se člověk vždycky domluví, toho bych se zas tak moc nebála :)
Určitě navštiv Anglii, je to tam vážně skvělé :) (A mají tam taky spoustu skvělých obchůdků, kde seženeš všechno za libru, i když u nás by to stálo i třikrát víc :D)

8 J. J. | 9. října 2012 v 23:00 | Reagovat

[7]: Děkuju za odpověď;)
Každým dnem se tam těším víc a víc:D ale to mě ještě čeká hodně hodin strávených přípravou hamburgrů než si na to vydělám:D

9 helix helix | E-mail | Web | 9. ledna 2013 v 22:57 | Reagovat

Podle úvodu jsem se už chystala urazit - jsem na škole úzce související s poštou. :D
No, ty máš alespoň štěstí, že se domluvíš a že na tebe mluvili normálně Anglicky. Když jsem byla na dovolené v Tunisu, tak místní měli ve zvyku nejen mluvit strašně potichu (anglicky - svůj rodní jazyk přímo řvali), ale taky prokládat angličtinu taky s arabštinou a francouzštinou, takže jsem z toho měla velké nic. Jít do obchodu a koupit zapalovač, to bylo učiněné peklo. A nejlepší bylo, když přišla na pokoj uklízečka a začala na mě rozjíždět francouzštinu, takže jsme si rozuměli jenom výrazy tváře, protože ona nerozuměla ani větě "I don't understand." Měnila jsem si akorát ve směnárně Eura na Dináry, a měla jsem to velmi jednoduché, protože stačilo dát peníze a mladík za sklem je poslušně vyměnil :) Akorát je problém, že já rozumím Koruně české a už jsem se smířila s Eury, ale s dináry jsem se moc neobtěžovala - takže jestli mě ošidil, bod pro něj. :D Místní semnou měli obrovskou trpělivost a pochopili, že jsem idiot a musí na mě pomalu a s využitím řeči těla - ovšem kdyby mě někdo poslal na poštu nebo do banky, tak jsem asi pěkně v háji. :D

10 bridal cocktail dresses bridal cocktail dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 14:57 | Reagovat

Thank you to your insight for the nice written piece. I'm happy I've taken the time to read this.
http://www.pathdress.net

11 cathedral wedding dresses cathedral wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 19:26 | Reagovat

gday, I have not talked to you on the blog in a while, but I reckoned I might text you from my cutting edge Android!! No joke, I work for a brand new company now in the fraud dep. Do not tell everyone but we uncovered this site that is fully glitching and posting out no cost Netbook!! to anyone that signs up. I think you could have to confirm your email, XoX Omasex
http://www.movedress.com/bridesmade-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama